Převod analogových záznamů do digitální podoby (VHS, Hi8, MiniDV, 8mm, audio kazety, LP desky, diapozitivy, negativy, a další)

Digitalizace VHS,Hi8,MC,LP Brno + Morava | VIDEO (VHS, S-VHS, VHS-C, Hi8, Digital8, MiniDV, DVCAM kazety, 8mm kotouče,...) - převod VHS videokazet na DVD, gramofonových LP desek, audiokazet do PC, tabletů, smartphonů, Youtube, střih videa, pořizování záznamů
img01

VIDEO (VHS, S-VHS, VHS-C, Hi8, Digital8, MiniDV, DVCAM kazety, 8mm kotouče,...)

Máte kazety či pásky s různými rodinnými či pracovními záznamy? U nás si je můžete nechat zdigitalizovat pro pohodlné přehrávání moderními způsoby bez ztráty kvality a samozřejmě také pro archivaci do budoucna...

 • Digitalizujeme a převádíme převážně tato video média:
  - klasické VHS a S-VHS kazety
  - kazety systému BETAMAX a DVCAM
  - kamerové VHS-C, Video 8, Hi8, Digital8 a MiniDV
  - 8mm a Super8 filmové kotoučové pásky
  - normy PAL, SECAM/MESECAM i NTSC

  Přetržené či zamotané pásky opravujeme běžně.
  Opravit a zachránit lze téměř vše.
 • velikosti a typy video kazet
 • 8mm filmy
RYCHLOST VYHOTOVENÍ ZAKÁZKY:
Běžné zakázky vyřizujeme v řádu dní, větší přibližně do týdne, maximálně dvou.

Převod všech typů kazet do digitální podoby provádíme pomocí speciálních D/A převodníků přímo do PC, a rovnou při digitalizaci probíhá zvyšování kvality záznamů.

TECHNIKA:
Neprovádíme digitalizaci pomocí univerzálních přístrojů typu DVD-rekordér, kombinace DVD+VHS, různých USB převodníků apod., které sice svou práci občas tak nějak teoreticky mohou udělat, ovšem kvalita výsledných převodů je mírně řečeno výrazně horší (tedy vlastně tragická). Navíc delší záznamy tyto přístroje musí zmenšovat ještě více na úkor kvality, protože DVD disky mají omezenou kapacitu 4,7 GB (2 hodiny).
Převod provádíme pomocí speciálních D/A převodníků a špičkového softwaru.
8 mm převádíme speciálním průsvitovým scannerem, který skenuje samostatně každé políčko (nikoliv promítáním na zeď či plátno a nasledným natáčením kamerou, kdy samozřejmě kvalita expozice, ostrosti, barevných korektur bývá problematická, ale hlavně prakticky nemožnost synchronizace promítačky a kamery a následné blikání obrazu). Je možno provést i barevné a jasové korekce.

Primárně doporučujeme uložení na USB flash disk, externí disk či například přes cloud zaslání emailem. Ovšem samozřejmě vám z vašich záznámů na přání DVD-VIDEO disk vytvoříme v plné kvalitě přímo z PC, na jeden disk max. 2 hodiny záznamu, i když jej nedoporučujeme.


CENÍK videokazet všech typů - dle délky KAZETY (nikoliv za hodinu záznamu např.):
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,...   60 min. / Beta 125 = Kč 180,-
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,...   90 min. / Beta 250 = Kč 220,-
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,... 120 min. / Beta 370 = Kč 270,-
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,... 180 min. / Beta 500 = Kč 340,-
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,... 240 min. / Beta 750 = Kč 400,-
VHS, Hi8, Video8, MiniDV,... 300 min. / Beta 830 = Kč 450,-
Zdigitalizujeme vám celou kazetu, abyste nemuseli předem zjišťovat ve starých přístrojích, kolik tam máte záznamu, a nepoškodili si tak vaše poklady, nebo pak byli nemile překvapení cenou. Velice často se stává, že zákazník přinese např. kazetu 240 (tedy 4 hodinovou) s tím, že "je tam tak půl hodiny", a vyleze z toho nakonec 2,5 hodiny rodinných záznamů. Jinde by byl buď nemile překvapen cenou za 5x delší záznam, a nebo by si to dopředu zjišťoval v nějakém starém zatuhlém přehrávači, zamotal či jinak poškodil pásku, a to je škoda.

Ceny jsou pro režím SP (standard play). Je-li nahrávka na VHS kazetě v režimu LP (long play), cena je x2.
Ceny jsou pro evropskou normu PAL. V případě záznamů v normě NTSC či SECAM/MESECAM činí příplatek 50%.
V případě fyzicky znečištěných kazet bude účtovaná hodinová sazba Kč 500,- za vyčištění kazet (špinavé či silně zaprášené kazety je nutno vyčištit z důvodů možného poškození digitalizačních zařízení)

U MiniDV kazet nahraných v režimu LP je velmi vysoká pravděpodobnost, že nepůjdou přehrát bez vad, pokud vůbec půjdou. U tohoto formátu bohužel obecně platí, že nahrávky v LP lze přehrát (pokud jsou ještě přehratelné) pouze na přístroji, na kterém byly pořízené. Nám se daří cca. 80% kazet v LP převést na našich profesionálních přístrojích bez problémů, ale bohužel zde opravdu je riziko větší než u jiných formátů, kde je jinak úspěšnost téměř 100%. Pokud ještě máte MiniDV kameru, na které jste LP nahrávku provedli, můžeme se s její pomocí pokusit dostat z kazety záznamy, ale je to trošku loterie, za pokus to však určitě stojí.

CENÍK 8mm filmů (kotoučových):
do 10ti minut délky = Kč 350,-
každá minuta navíc = Kč 25,-
Orientační délky 8mm kotoučů: malé průměru 7 cm mají cca. 5 minut, střední průměru 12 cm cca. 15 minut, velké průměru 18 cm cca. 30 minut.
U 8mm filmů se může stát, že vzhledem k různým poškozením, ohybům či opotřebování dírek je nutno proces digitalizace nonstop hlídat, a je pak nutno k samotné ceně skenování přičíst navíc čas pracovníka hodinovou sazbou Kč 500,- (skenování probíhá rychlostí 2 políčka za sekundu). Nikoliv z důvodu vypalování jako tomu bývalo u promítaček (provádíme skenování "chladnou metodou"), ale z důvodu rizika zasekávání takto poškozených filmů ve skeneru.

Zkopírování na flash disk, externí disk či paměťovou kartu je v ceně. Vypálení na DVD disk stojí Kč 50,-/disk. Vytvoření a vypálení disku formátu DVD-VIDEO (pro stolní přehrávače) stojí Kč 100,-/disk, včetně menu Kč 150,-/disk.

Opravy poškozených kazet a pásků, stejně jako sestříhání, převod do jiných formátů, ozvučení, tvorba klipu s hudebním podkladem, titulkování apod., jsou časově těžko odhadnutelné úkony. V tomto případě je účtována hodinová sazba Kč 500,-. V případě dotazů a bližší představy o ceně nás kontaktujte.

Minimální účtovaná hodnota zakázky služeb Kč 1.000,- (samozřejmě Vám vyhotovíme klidně i jen jednu krátkou kazetku, akorát za ní zaplatíte toto účtované minimum).

MOŽNOSTI OSOBNÍHO VYZVEDNUTÍ dle časových možností při pracovních cestách - více informací v KONTAKT
Výsledné soubory lze dodat přes ukládací servery, a zakázku tedy vyřešit (nebudete-li požadovat navrácení originálních materiálů, které již nejspíše potřebovat nebudete) bez vícenákladů za poštovné a balné. Materiály je možno před odložením do sběrného dvora přemazat pro diskrétnost.

Střih:
Budete-li chtít udělat střih (rozdělení) záznamu, odstranit "slepé" záznamy či záběry, je ideální sdělit, ve kterých časech se má střih udělat. Jednak nám ne vždy může být zcela zřejmé, kde např. jedna Vaše nahrávka končí a druhá začíná, ale procházet celý záznam a hledat jednotlivé ne zcela jasné předěly je také časově náročné a tedy i pro zákazníka dražší. Problém to však samozřejmě není.

RADY K ZAKÁZCE:
Výsledná velikost formátu mp4 běžného PAL rozlišení 720x576p je cca. 2 GB/1 hodina. Velikost souboru zdigitalizované VHS 240 kazety (tedy 4 hodin záznamu) tak je cca. 8 GB. DVD médium má velikost cca. 4,5 GB (v případě formátu DVD-Video pro přehrávání ve stolním přehrávači max. 2 hodiny). Ideálně variantou pro větší velikosti souborů je tak např. přenosný USB flash disk velikosti cca. 16, 32, 64 či 128 GB, nebo harddisk - ať již externí či interní SATA nebo IDE. Nemáte-li žádné přenosné úložiště, USB flash disky různých velikostí máme běžně pro zákazníky k zakoupení, jiné médium můžeme k zakázce zajistit nákupem v některém velkoobchodu.
V případě přenosu dat pomocí vlastního USB flash disku nebo externího harddisku jej prosím dodejte spolu s materiálem k digitalizaci. Pokud vlastní médium nemáte, máme je pro Vás připravené k zakoupení za běžné ceny velkých eshopů.
A jako bonus dostanete dárkovou krabičku, kterou jsme si sami naprojektovali a tiskneme si ji na naší 3D tiskové farmičce.
dárková krabička

RADY ZE ZKUŠENOSTI:
Přepis na DVD disky NEDOPORUČUJEME ve většině případů, jak z důvodu použitelnosti, případných úprav, tak i pro archivaci. DVD disky i archivační po nějakém čase nemusí být čitelné, stejně tak i např. menší škrábnutí může udělat disk i zcela nepoužitelný. DVD-VIDEO disky mají specifický formát, takže pro případné úpravy je potřeba pomocí dalšího softwaru je napřed převést, navíc s již vypáleným diskem nic dále neuděláte.
DVD disk doporučujeme pouze pro jednoduché použití pro přehrátí ve stolních přehrávačích těm, kdo nedisponují počítačem a mají starší TV.
Mnohem praktičtější jsou klasické video soubory (mp4, mpeg, avi,...) na harddiscích či flash discích. Lze je libovolně upravovat, přejmenovávat, kopírovat. Navíc většina televizorů v posledních letech již má USB vstup, a lze tak jakékoliv video jednoduše přehrát i na televizorech nebo různých multimediálních zařízeních.
Každopádně doporučujeme vždy zálohovat na více místech (což platí pro veškerý obsah, ať již fotky, dokumenty, prostě pro vše, co je pro vás důležité).

Skartace původních materiálů:
Pokud již zdigitalizované originální materiály nebudete potřebovat, je možno původní kazety z důvodu diskrétnosti přemazat a nechat ekologicky zlikvidovat za cenu Kč 80-120,- dle délky kazety.

Možností je mnoho, vše je jen otázkou Vašich požadavků a dohody.