Převod analogových záznamů do digitální podoby (VHS, Hi8, MiniDV, 8mm, audio kazety, LP desky, diapozitivy, negativy, a další)

Digitalizace VHS,Hi8,MC,LP Brno + Morava | AUDIO (audio MC kazety, LP gramofonové desky, magnetofonové pásky,...) - převod VHS videokazet na DVD, gramofonových LP desek, audiokazet do PC, tabletů, smartphonů, Youtube, střih videa, pořizování záznamů
img01

AUDIO (audio MC kazety, LP gramofonové desky, magnetofonové pásky,...)

Máte kazety či pásky s různými rodinnými či pracovními záznamy? U nás si je můžete nechat zdigitalizovat pro pohodlné přehrávání moderními způsoby bez ztráty kvality a samozřejmě také pro archivaci do budoucna...

 • Digitalizujeme a převádíme tato zvuková média:
  - audio MC kazety
  - gramofonové LP desky rychlostí 33 a 45
  - magnetofonové kotoučové pásky

  Přetržené či zamotané pásky opravujeme běžně.
  Opravit a zachránit lze téměř vše.
 • typy audio médií
RYCHLOST VYHOTOVENÍ ZAKÁZKY:
Běžné zakázky vyřizujeme v řádu dní, větší přibližně do týdne, maximálně dvou.

Převod všech typů do digitální podoby provádíme pomocí speciálních D/A převodníků přímo do PC do formátů dle požadavků zákazníka, nejčastěji do mp3 s datovým tokem 320 kbit/s, či například bezztrátového FLAC.


CENÍK:
- AUDIO MC kazeta digitalizace 90 min (45A + 45B) = Kč 300,-
- gramofonová LP deska (obě strany) = Kč 300,-
- magnetofonová (kotoučová) páska = do 30 minut Kč 300,-, každá další minuta 8,-
- rozstříhání záznamu na jednotlivé tracky = Kč 90,-
Zkopírování na flash disk, externí disk či paměťovou kartu je v ceně. Vypálení na CD disk stojí Kč 50,-/disk.

Opravy poškozených kazet a pásků, stejně jako sestříhání, převod do jiných formátů, jsou účtovány hodinovou sazbou Kč 500,-.

V případě znečištěných kazet bude účtovaná hodinová sazba Kč 500,- za vyčištění kazet (špinavé či silně zaprášené kazety je nutno vyčištit z důvodů možného poškození digitalizačních zařízení)

Minimální účtovaná hodnota zakázky služeb Kč 1.000,-.

MOŽNOSTI OSOBNÍHO VYZVEDNUTÍ dle časových možností při pracovních cestách - více informací v KONTAKT
Výsledné soubory lze dodat přes ukládací servery, a zakázku tedy vyřešit (nebudete-li požadovat navrácení originálních materiálů, které již nejspíše potřebovat nebudete) bez vícenákladů za poštovné a balné. Materiály je možno před odložením do sběrného dvora přemazat pro diskrétnost.

Střih:
Budete-li chtít udělat střih (rozdělení) záznamu, odstranit "hluché" záznamy, je ideální sdělit, ve kterých časech se má střih udělat. Jednak nám ne vždy může být zcela zřejmé, kde např. jedna Vaše nahrávka končí a druhá začíná, ale procházet celý záznam a hledat jednotlivé ne zcela jasné předěly je také časově náročné a tedy i pro zákazníka dražší. Problém to však samozřejmě není.

RADY K ZAKÁZCE:
V případě přenosu dat pomocí USB flash disku nebo externího harddisku jej prosím dodejte spolu s materiálem k digitalizaci, nebo se s námi domluvte na jeho zakoupení.

RADY ZE ZKUŠENOSTI:
Nedoporučujeme domácí laické převody prováděné přes sluchátkové výstupy, jejich výsledná kvalita je velmi slabá.
Každopádně doporučujeme vždy zálohovat na více místech (což platí pro veškerý obsah, ať již fotky, dokumenty, prostě pro vše, co je pro vás důležité).

Skartace původních materiálů:
Pokud již zdigitalizované originální materiály nebudete potřebovat, je možno původní kazety z důvodu diskrétnosti přemazat a nechat ekologicky zlikvidovat za cenu Kč 80-120,- dle délky kazety.

Možností je mnoho, vše je jen otázkou Vašich požadavků a dohody.