Převod analogových záznamů do digitální podoby (VHS, Hi8, MiniDV, 8mm, audio kazety, LP desky, diapozitivy, negativy, a další)

Digitalizace VHS,Hi8,MC,LP Brno + Morava | Diapozitivy, negativy a fotky - převod VHS videokazet na DVD, gramofonových LP desek, audiokazet do PC, tabletu, smartphonu, Youtube, střih videa, pořizování záznamu
img01

Diapozitivy, negativy a fotky

Rádi byste si vaše diapozitivy, negativy či fotky prohlíželi pohodlně v počítači, poslali je jednoduše rodině či přátelům, ukázali na internetu či je jen jednoduše přenášeli s sebou kamkoliv? Máme pro vás řešení.
Zdigitalizujeme vám jak diapozitivy, tak i negativy. Barevné i černobílé. Stejně tak i fotky. A dokonce vám je i vylepšíme, odstraníme prach i škrábance, doostříme, potlačíme zrnitost či upravíme barvy.

 • Digitalizujeme a převádíme tato foto média:
  - diapozitivy
  - negativy
  - fotografické pásky
  - fotografie
 • diapozitivy
 • negativy
RYCHLOST VYHOTOVENÍ ZAKÁZKY:
Běžné zakázky vyřizujeme v řádu dní, větší v řádu týdnů.

K digitalizaci (skenování) používáme speciální fotografický skener, který disponuje vyspělou technologií IRC.

IRC - ODSTRANĚNÍ PRACHU, ŠKRÁBANCU A NEČISTOT:
Jde o vyspělou digitální hardwarovou technologii pro odstraňování prachu, škrábancu, nečistot či otisků prstů ze skenovaných snímku na základě ruzné propustnosti infračerveného světla. Tato technologie téměř vždy přináší výrazně pozitivní výsledek při zpracování fotografických materiálu.

IRC - infraeervené odstraniní prachu, škrábancu a neeistot - ukázka
Ukázka odstranění prachu, škrábanců a nečistot

DOPORUČENÉ VARIANTY pro diapozitivy a negativy:
Varianta 1:
chcete-li si fotky pouze prohlížet, neplánujete je zvětšovat (zoomovat) či tisknout na větší formáty, dostačuje klasická varianta 2400 dpi (IRC volitelně dle stavu zdrojového materiálu) - cena 5,- a s IRC 9,- / políčko
Varianta 2:
4800 dpi včetni IRC odstranění prachu a škrábanců - můžeme je už příležitostně trochu zvětšit či vytisknout - cena 13,- / políčko
Varianta 3:
naše vlastní materiály jsme si dělali už rovnou pro větší tisk a detailnější zobrazení doporučujeme rozlišení 6400 dpi - zde již určitě včetně IRC, neboť veškerá drobná smítka by již byla viditelná - cena 16,- / políčko

Technologii IRC z mnohaleté zkušenosti doporučujeme určitě u diapozitivů, protože ty jsou volně v rámečcích, kde se na ně prach dostane, stejně tak během let při prohlížení nebyly chráněné. Naopak většinou je IRC zbytečné u negativů, které po vyvolání byly uložené do fólie nebo kulaté uzavřené krabičky "filmovky", a takto uschované tedy nebyly vystaveny prachu a poškození.
Pokud jde o rozlišení, my sami jsme si dělali naše vlastní materiály ve variantě 6400dpi, protože dnes muže být i menší varianta dostatečná např. pro FullHD rozlišení, ovšem za pár let se technologie posunou opět tak výrazně, že dnes dostatečné rozlišení už bude časem slabé, takže když už jsme si materiály skenovali, rovnou jsme si je udělali v co nejlepší rozumné kvalitě.

KOMPLETNÍ CENÍK - diapozitivy a negativy (klasický rozměr 24x36 mm):
24 bit JPG bez IRC s IRC
1200 dpi - cca. 1600 x 1050 px
Základní varianta vhodná pro internet a email, menší obrazovky a tisk max. 7x13 cm
4,- 8,-
2400 dpi - cca. 3200 x 2100 px
Klasická varianta pro prohlížení na FullHD a tisk max. 10x15 cm
5,- 9,-
3200 dpi - cca. 4200 x 2800 px
max. A4
6,- 11,-
4800 dpi - cca. 6400 x 4200 px
Kvalitní vysoké rozlišení pro tisk do formátu A3
7,- 13,-
6400 dpi - cca. 8500 x 5600 px
max. A2
9,- 16,-
9600 dpi - cca. 12800 x 8400 px
Nejvyšší kvalita pro náročné pro tisk do formátu A0, avšak náročná na zdrojový materiál
15,- 22,-

Skenování jsme schopni téměř jakéhokoliv rozměru, při větších rozměrech se cena určuje poměrem k standardní velikosti dle plochy skenování (např. diapozitivy 7x7 mají rozměr políčka 54x54mm = 3,5x větší plocha, cena je tedy 3,5 násobek standardního rozměru)

Doplňkové služby:
Skenování v barevné hloubce 48 bitu, uložení do TIFF 2,00 / políčko
Ruční úpravy (otáčení, barevné korektury, expozice, kontrast,...) 500,- / hodina práce


CENÍK - papírové fotografie až do A4:
24 bit JPG - cena za celou A4  
BASIC 600 dpi
Základní varianta vhodná pro internet a email - volné fotografie
35,-
PROFI 1200 dpi
Vysoké rozlišení s vysokými detaily - volné fotografie
40,-
PROFI 1200 dpi PLUS
Vysoké rozlišení s vysokými detaily - fotografie v albech
59,-
Je počítána celá A4, menší fotografie jsou skenovány po více kusech, jak se vejdou do rozměru A4 (např. 10x15 jsou skenovány 3 naráz do samostatných souboru). Varianta PLUS obsahuje vytažení fotografií z fotoalb a zpětné vložení (je-li to možné).
Lze samozřejmě provést skenování i ve vyšším dpi, ovšem papírové fotografie v drtivé většině nemají takové rozlišení, kvalitu a ostrost, aby to mělo smysl.

Minimální účtovaná hodnota zakázky služeb Kč 1.000,- (samozřejmě Vám klidně naskenujeme jen pár kousků fotografií, ale zaplatíte toto účtované minimum)

MOŽNOSTI OSOBNÍHO VYZVEDNUTÍ dle časových možností při pracovních cestách - více informací v KONTAKT
Výsledné soubory lze dodat přes ukládací servery, a zakázku tedy vyřešit (nebudete-li požadovat navrácení originálních materiálů, které již nejspíše potřebovat nebudete) bez vícenákladů za poštovné a balné. Materiály je možno před odložením do sběrného dvora přemazat pro diskrétnost.